Raštų vėtrungė
keturivejai.lt nuotr. Brandos amžius: ar jis atima laisvę?
Ieva Dirmaitė

Bohemiškasis Paryžius Antrojo pasaulinio karo išvakarėse. Trys dienos nuspręsti, ar pasirinkti savo laisvę, kurios kaina - naujai užsimezgusios gyvybės sunaikinimas, ar užsinerti vedybinio gyvenimo kilpą sau ant kaklo ir prarasti savo esybę. Tikslą, dėl kurio gyvenai daugiau kaip tris dešimtmečius. Kurį kelią pasirinkti išmintingiausia? Sąžiningiausia? Humaniškiausia?

Skaityti daugiau
www.keturivejai.lt nuotr. Polinos dienoraštis: Čečėnijos karas paauglės akimis
Ieva Dirmaitė

„Karas aukų nesirenka“, - taip lakoniškai kartą, bediskutuojant karo tema, draugas išsakė šią ligi šiol man įstrigusią mintį. Šią mintį darsyk prisiminiau skaitydama dabar Suomijoje gyvenančios poetės, publicistės Polinos Žerebcovos knygą „Polinos dienoraštis“ apie 1999-2002 m. Čečėnijos karą, kurį ji fiksuoja dar paauglės akimis.

Skaityti daugiau
keturivejai.lt nuotr. Kai laimėti neužtenka: Eurolygos legendos Šarūno Jasikevičiaus istorija
Ieva Dirmaitė

DĖMESIO! Turinyje yra video be cenzūros.
„Laimėti neužtenka“, - taip savo istoriją, užrašytą italo Pietro Scibetta ir sudėtą į knygą, trumpai apibendrina unikalus įžaidėjas, pernai vasarį iškilmingai įtrauktas į Europos krepšinio istorijos puslapius, į garsųjį Eurolygos legendų, arba geriausių krepšininkų, sąrašą. Keturiskart su skirtingomis Senojo žemyno komandomis Eurolygos čempionų titulą iškovojęs lietuvis, kuris nuo vaikystės augo su viena ypatinga svajone - žaisti savo gimtojo miesto - Kauno - krepšinio komandoje „Žalgiris“, bene per visą savo sportininko karjerą liko ištikimas ir vienam numeriui ant marškinėlių - Nr.13. Neseniai iš kauniečių trenerių štabo pasitraukus vyriausiajam treneriui Gintarui Krapikui, būtent šis strategas ėmė diriguoti žalgiriečių žaidimui. Tikrai taip, tai - Šarūnas Jasikevičius!

Skaityti daugiau
manoknyga.lt nuotr. Romain Gary „Aušros pažadas“: apie meilę – vaikišką, vienkartinę, amžiną ir besąlygišką
Ieva Dirmaitė

Ko nepadarytum vardan meilės? Priklauso nuo to, kokia ta meilė. Vardan vaikystės dienų meilės gali netgi sužiaumoti pusę savo guminio kaliošo, vardan besąlygiškos meilės sūnui gali paaukoti savo gyvenimą ir netgi apgauti laiką. Dėl vienkartinės – greitai įsiplieskusios ir taip pat greitai užgęstančios meilės – neverta daryti nieko. Vilniuje gimęs žydų kilmės prancūzų rašytojas ir diplomatas Romainas Gary (originalus vardus – Roman Kacew) visoms šioms meilėms vietos rado savo aubiografijos, pavadinimu „Aušros pažadas“, puslapiuose.

Skaityti daugiau
www.keturivejai.lt nuotr. Rusija tvarkosi caro laikų metodu - oponentus pašalina
Ieva Dirmaitė

Spalio 9-ąją jam būtų suėję 56-eri. Bet šventės jis nesulaukė – kaip ir visos panašaus kalibro problemos carų šalyje, šių metų vasario pabaigoje prieš vidurnaktį jis buvo pašalintas 4 šūviais. Ne tamsiame miesto užkaboryje, o milžinės Maskvos centre. Matote, Rusijos žaidimo taisyklės paprastos – jeigu tu ne su mumis, vadinasi, prieš mus. Čia nėra vietos prieštaravimams ar kitokiai, nei Vladimiro Putino, nuomonei. Maskva galvojo, kad tuo B. Nemcovo istorija ir baigėsi. Ne, ji tik prasideda.

Skaityti daugiau
www.knygos.lt nuotr. Neišpildyta testamento valia
Ieva Dirmaitė

Vienuolika milijardų dolerių - kaina, dėl kurios šeimos nariai pasiryžę perkąsti vieni kitiems gerkles, nugulusi testamento parėdyme šiuos pinigus palikti jau senokai į Brazilijos džiungles misionieriauti pasitraukusiai moteriai, kuriai pinigai tėra ranka paliktas įrašas ant popieriaus ir nieko daugiau. Ar galite tuo patikėti? Jei ne, amerikiečių teisinių trilerių asas Johnas Grishamas knyga „Testamentas“ jums tai įrodys, bet parodys ir tai, kad žmogaus godumui nėra ribų.

Skaityti daugiau
 Pasaulyje pripažinti literatūros klasikos šedevrai. Mano TOP 100
Ieva Belickienė

Kiek save atsimenu, knygų skaitymas visuomet man buvo mylimiausias laisvalaikio užsiėmimas ir geriausias poilsis. Net labiausiai įkvepiančios mėgstamų filmų, serialų ir knygų herojės – stebuklingoji Matilda, Hermiona Įkyrėlė iš „Hario Poterio“ ar Rori Gilmor iš „Gilmorų merginų“ – man būdavo nepaprastai žavios būtent tuo, kad daug laiko praleisdavo įnikusios į knygas. Turbūt jose aš atpažindavau dalelę savęs.

Skaityti daugiau
www.keturivejai.lt nuotr. Savaitgalio meniu - A. Tapino „Maro diena“
Ieva Dirmaitė

Knygų mugėje nuoširdžiai atstovėta eilė, gautas rašytojo autografas su palinkėjimu „Smagių nuotykių!“ ir tikėjimas, kad vietoje trečio jau antras kartas nemeluoja, vėl atvedė prie būsenos, kuri liko po pirmosios istorijos dalies, pripažintos geriausia 2013 metų knyga. „Maro diena“ - istorijos tęsinys, kurį gali imti į rankas, neskaitęs ir pirmos dalies. Pasakyti visgi šį bei tą turiu apie antrąją Andriaus Tapino knygą.

Skaityti daugiau
 „Skandalo užrašai“: ką žmogus pasiryžęs padaryti, kad įveiktų slegiančią vienatvę?
Ieva Belickienė

Sakoma, kad tik geriausios knygos virsta filmais, arba, kad patys geriausi filmai sukurti knygų motyvais. Galbūt atsirastų žmonių, kurie tam paprieštarautų, tačiau man ši taisyklė beveik visada pasiteisina. Tai jau tapo kažkokia liga, nes, kai man patikusio filmo titruose pamatau, jog jo siužetas sukurtas pagal knygą, tiesiog privalau ją perskaityti arba mažų mažiausiai pasidomėti ja. Lygiai tas pats nutinka ir knygyne ar bibliotekoje – pasičiumpu knygą, kuri jau yra ekranizuota, arba dažnai pasižiūriu filmą, po to, kai perskaitau patikusią knygą. Turbūt tai man garantuoja įdomų siužetą ir minties išbaigtumą. Apie filmą „Skandalo užrašai“ buvau girdėjusi puikių atsiliepimų, tad nieko nuostabaus, kad mane suintrigavo to paties pavadinimo britų romanistės Zoë Heller kūrinys.

Skaityti daugiau
pinterest.com Daktaras Džekilas ir misteris Haidas: išlaisvinta blogoji asmenybės pusė
Ieva Belickienė

Turbūt net nesusimąstome, kai į savo kasdienę kalbą įpiname frazes iš garsių klasikinės literatūros kūrinių. Porelę jaunų įsimylėjelių, negalinčių atplėšti vienas nuo kito akių, dažnai pavadiname „Romeo ir Džuljeta“, o ilga ir iššūkių kupina kelionė yra ne kas kita kaip „Odisėja“. Jei žmogus yra valdomas savo nuolat besikeičiančių nuotaikų – vieną akimirką jis linksmas ir besišypsantis, o kitą jau piktas, irzlus ir nesukalbamas – taip ir norisi pasakyti, kad jis yra tarsi „Džekilas ir Haidas“. Kartą per mėnesį tokio palyginimo sulaukia dažna moteris. Neseniai ir pati išgirdau jį savo adresu. Tačiau šis straipsnis ne apie tai. Paprasčiausiai jis priminė man seniai skaitytą knygą, giliai įsirėžusią į atmintį. Tai Robert Louis Stevenson apysaka „Nepaprasta daktaro Džekilo ir misterio Haido istorija“.

Skaityti daugiau
1
2 3 4 5