Pasaulyje atsirado daug visokių nesąmonių. Baisu žiūrėti, kaip paauglės (dažnai, deja, ir vyresnės merginos) daro viską, kad tarp šlaunų būtų tarpas (angl. thigh gap), fotografuoja savo kojas, kad jos atrodytų kuo liekniau (angl. hot dog legs), kitos valgo kuo daugiau, kad pasiektų pasaulio rekordus, jų vaikinai bando pasaulį įtikinti, kad tai yra nuostabiausios moterys pasaulyje. Svarbiausia – abi pusės kalasi tarpusavyje.

Štai neseniai visos lieknosios užsipuolė daininkę Meghan Trainor dėl dainos „All about that bass“. Atseit ji savo daina skleidžia žinutę, kad būti lieknai nėra normalu. Meghan dainuoja:

„Every inch of you is perfect from the bottom to the top

Yeah, my momma she told me don't worry about your size

She says, boys they like a little more booty to hold at night

You know I won't be no stick-figure, silicone Barbie doll“.

 

Nematau jokio vadinamojo „fit shaming“. Pirmiausia, skleidžiama žinutė, kad kiekviena yra tobula, antra, kad vyrams nepatinka kaulai, kas yra tiesa (žr. foto: pagal tyrimą moterims ideali kairioji, vyrams - vidurinė moteris, dešinioji - JAV vidurkis). Galiausiai, kad neverta siekti Barbės figūros, net mokslininkai įrodė, kad normaliai žmogui bė plastinių operacijų ji ir yra nepasiekiama. Pati dainininkė interviu sako, kad tai daina – įkvėpimas, kad pati apvalaina mergina norėtų taip jaustis kasdien, deja, nesijaučia.

idela body size

http://www.sharkhealth.com

Vis dėlto daug dažniau perlenkia  kita pusė. Pavyzdžiui, viena 3 berniukų motina įkėlė savo nuotrauką, kur ji atrodo kaip fitneso modelis ir užsirašė klausimą „Koks tavo pasiteisinimas?“.  Suprantama, moteris norėjo parodyti, kad dejonės, kad laiko trūkumas ar įvairūs įsipareigojimai netrukdo siekti sportinių tikslų. Tačiau tuoj pat internetuose kilo pyktis. Esą moteris diskriminuoja stambesnes (užsiima fat shaming).

images

mariakang.com

Pasipylė ir nuotraukos su atsakymais: mano pasiteisinimas – sausainiai, ledai, kola ir pan. Nežinau, ar esu teisi, bet sakykim, kad pirmoji moteris tokį raumeningą kūną pasiekė darbu sporto salėje, tuo tarpu, sausainių valgymo naudos jokie tyrimai niekada nėra įrodę.

whats your excuse

 http://www.divinesecretsofadomesticdiva.com/

Yra dar labai daug visokių pavyzdžių, kai stambesnės moterys internete piktinasi dėl fat shaming. Bet ar tikrai yra kuo piktintis? Atmetant, visas ligas, kurios lemia svorio augimą, stiprių, energingų ir raumeningų moterų nuotraukos neturėtų gėdinti. Jei kas nors jaučiasi sugėdintas, tai todėl, kad tos nuotraukos parodo skaudžią tiesą, kurios nenori matyti ir girdėti: kad yra tokių moterų, kurios padaro tai, apie ką kitos tik pasvajoja, kad yra labiau valingų, stipresnių, mažiau verkšlenančių, nekuriančių pasiteisinimų

Galiu garantuoti, kad savo nuotraukas su saldumynais kėlusios moterys dėl savo paglebusio kūno visai nesijaučia gerai, jei jaustųsi, sportišką mamytę būtų ignoravusios. Visos tos nuotraukos bent jau man sako: „norėčiau ir aš tokio kūno, bet neturiu valios mesti šitų sausainių, tai padarysiu juokingą nuotrauką“.

Moterys bando sakyti, kad visoks kūnas yra gražus – nuo liesiausio iki stambiausio, bet ne, taip nėra. Jokiu būdu nesu už anoreksiškas figūras. Pati toli gražu nesu modelio figūros. To ir nesiekiu. Sieku sportiško ir sveiko kūno. Būtent toks kūnas yra gražus. Mano reakcija pamačius nuotrauką buvo: „Oho! Aš juk neturiu 3 vaikų ir negi negaliu skirti pakankamai laiko sportui?“

Nesvarbu, ar raumenys yra po dar neperkarusiu riebalų sluoksneliu ar ant pilvo šviečia „six-pack‘as“. Gražus tas kūnas, kuris sveikas ir kuriuo patenkinta pati moteris. Jei jai nuoširdžiai gražu būti kiek stambesnei - puiku! Tokia moteris iš karto visiems graži, bet nereikia apsimetinėti, kad iššūkį metantys sportininkių klausimai įžeidžia.