Kiekvieno šeštadienio dienotvarkėje yra 2 valandos, skirtos neišvengiamybei. Atsikeli, pavalgai pusryčius ir matai, kaip slenkant minutėm, atrodo, kad dulkių daugėja akyse, o vonios kriauklė atrodo kaip mėnesį nevalyta, todėl tenka atsidaryti chemijos pilną spintelę ir griebti bent kelis iš tos krūvos skudurėlių. Nesu pedantė, bet skraidantys dulkių gumulai kažkaip neatrodo patraukliai. Po tų 2 valandų pagaliau gali atsidusti, norisi tik griūti atgal į lovą, o nuo kaktos bėga prakaito srovelės. Skaičiuojantiems kalorijas – neprasta statistika: valant sudeginama apie 175-250 kcal per valandą, taigi per tas 2 valandas galima „išvalyti“ ir 300-500 kcal. Vis dėlto – kaip tinkamai švarinimąsi paversti treniruote?

1.Bendrai - muzika! Šveitimas, siurbimas, plovimas neatrodys toks baisus tai darant šokio žingsneliu pagal mėgiamą muziką. Ieškoti muzikos net nereikia patiems, YouTube ne vienas vartotojas jau yra sukūrę po visą grojaraštį, tereikia į paieškos laukelį įvesti „cleaning music“. Štai vienas popsiškas pavyzdys, pagal kurį norėsis su skuduriuku (ar be jo) šokinėti nuo vienos spintelės prie kitos.

2.Grindų valymas - mažiau įgudę sportiningai gali siurbiant ar valant namus su šluota daryti įtupstus. „Kietesni“ gali valyti grindis rankomis „planko“ pozicijoje. T.y. judėti grindimis remdamiesi delnais ir kojų pirštais.

3.Spintelių valymas. Vargu, ar kas lengvai pasiekia spintelių viršų, todėl tenka lipti ant kėdės –  jei tai daroma  apie tai galvojant kaip apie pratimą ir lipama laikant nugarą tiesiai, nesilaikoma už atlošo, kojytės oi kaip pajus laipiojimą, o spintelių viršus blizgės.

4.Langų/veidrodžių valymas. Aukštyn žemyn, į kairę, į dešinę – langų valymas rankiniu būdu tikrai jausis „ant rankų“ kitą dieną, tik reikia nepamiršti pakeisti rankų - treniruotės juk reikia abiem.

5.Trūksta idėjų? Jų, kaip visada, gali pasiūlyti internetas. Nekenčiu lyginti, bet pasirodo, ir jį galima pasmaginti. Štai keli pavyzdys, kuris įrodo, kad viskas įmanoma:

http://www.youtube.com/watch?v=wm6LuSTYxWY

6.Po valymo šluotą nebūtina mesti į kampą, ji gali tapti ir rimtesnio sporto priemone:

BET tyrimai parodė, kad vien valymo kaip sporto neužtenka. Pagal tyrimus JAV, namų šeimininkės, kurios dažnai valo namus, bet neužsiima jokia kita fizine veikla yra kur kas mažiau sportiškos (ir labiau linkusios į apkūnumą) nei tie žmonės, kurie mažiau tvarkosi, bet daugiau sportuoja.

 Taigi marš valyti dulkių!