Sporto salė, prakaitas, rankšluostis, mažiausiai litras vandens, patogi avalynė ir judesių bei kvėpavimo nevaržanti apranga - gerai. Palaidi plaukai tarsi žmonija dar nebūtų išradusi plaukų gumučių ar segtukų, veidas, seniai pamiršęs tikrąją odos spalvą ir taip nutinkuotas, kad prisilietus jame pirštu gali palikti kraterį, lūpdažis (ne vazelinas!) ir, žinoma, kvepalų debesis bei vos kvėpuoti leidžiantys aptempti  a la sporto rūbai - blogai. Sakoma, ne laiku ir ne vietoje. Apie sportui skirtą aprangą ir jos dėvėjimą galime pasakyti tą patį, kartais pasitaiko. Kaip atrasti aukso vidurį, kiekvienai laisvalaikio veiklai netraukiant drabužių tik iš sportui skirtos lentynos spintoje?

Treningai, sportbačiai, bliuzonas - puikus derinys, kai norisi patogumo, nevaržomų judesių, kai sportuojate ar pats vedate treniruotę. Namuose taip pat sportiška apranga puikiai tiks, jei planuojate tvarkos perversmą namuose ir reikės atlikti daug skirtingų veiksmų, taip pat jei norite jaukaus namudiško pasibuvimo (dažniausiai be svečių, nebent organizuojate treningų vakarą, tada prašom ir kompanijai priminkite dress kodą) su knyga įsisupus į šiltą pledą.

Sportinė apranga ir avalynė, be abejonės, geriausiai tinkama naudoti pagal paskirtį, tai yra sportui. Jei ruošiatės eiti pabėgioti, padaryti namuose tempimo pratimus arba pašokti, ką aš kartais pasirenku vietoje trumpos sporto treniruotės, be jokios dvejonės lįskite į treningus ar trikotažines, prakaitą sugeriančias timpes (leginsus) ir pirmyn!

Jei su draugų kompanija susitarėte, kad savaitgalį praleisite prie ežero, kur planuojate ir pastovyklauti, kepsninėje kepti pietus ir vakarienę, galbūt užsikurti laužą, jei tam neprieštarauja įstatymas ir poilsiavietės taisyklės, o gal užvien ir pagrybauti, tai būkite protingi, nesivilkite balto megztinio ar netgi to paties šios spalvo džemperio. Merginos, palikite savo basutes su kulnais namuose - ežero pakrantė ne tas podiumas, kuriuo reikia vaikščioti su tokia avalyne. O ir makiažo kūrimo arsenalą palikite namuose - važiuojate saulės ir vandens vonių, kam jums tie skaistalai? Bet štai kremą po deginimosi odos palepinimui būtinai įsimeskite!

Sakote, puikus vakaras pasivaikščiojimui miesto centre? Valio, keliaukite pasivaikščioti, tik vien dėl to, kad tai laisvalaikis ir vakaras (atseit niekas nematys) nenumokite ranka į aprangą ir nesivilkite treningų ar to vaikišką šliauštinuką primenantį kombinezoną - miesto centre esate tarp žmonių, jauskite vietą ir laiką. Tačiau džinsai ir laiveliai šiltą pavasario, vasaros ar rudens vakarą bus puikus sprendimas.

Tas nuolatinis pasiteisinimas "Tai aš čia greitai, tik iki parduotuvės!" yra tikrai ne priežastis su naminiais treningais eiti į parduotuvę, parduotuvė nėra nei sporto salė, nei stadionas, nei treniruotės vedimo vieta, nei juo labiau namai. Apsimaukite kelnes, dievaži, užtruksite 5 minutes ir pirmas įspūdis parduotuvėje sutiktiems pirkėjams apie jus nebus sietinas su lietuviškais itin gajais stereotipais.

Atvirkštinis variantas, dažniausiai galiojantis merginoms sporto klube - vietos ir aprangos supainiojimas. Į sporto klubą žmonės paprastai ateina sunkiai padirbėti bent porą valandų, iki devinto prakaito daro pratimus, gerina savijautą bei išvalo galvą nuo įtampos ir per dieną susikaupusių stresinių situacijų likučių. O ko į sporto klubą ateina bene vakariniu makiažu pasidabinusi dama, kuri net neplanuoja suplūkti bėgdama dvidešimtą minutę ant bėgimo takelio? Ko gero, dažnas pasakytų - atėjo žvejoti. Ir tas labai gali būti tiesa, tačiau šiuo atveju iš visos širdies šioms merginoms siūlau pagalvoti apie savo odos būklę, juk prakaituodama ir nekvėpuodama, ką stabdo makiažo pagrindas, odos būklė blogėja, užsikemša poros, prasideda odos uždegimas, kyla inkštirai. Būkite gražios, to ir linkiu, tik draugiškai patariu - nekenkite sau.

images 1

meganchiew.files.wordpress.com nuotr.

Pabaigai, sąžiningumo dėlei, prisipažinsiu, kad atbėgus į sporto klubą tiesiai po darbo, viso makiažo nenusivalau - tušas lieka, bet makiažo pagrindą stengiuosi prieš kiekvieną treniruotę servetėle ar vandeniu pašalinti, nes prieš akis laukia iki 2 valandų trunkanti intensyvi treniruotė, kurioje be vandens ir rankšluosčio sunku išgyventi, kai prakaitas upeliais veidu teka.

Klaidingai supratusiems šio įrašo esmę dabar patikslinu - renkitės, kaip jums patogu, bet linkiu būti pasitempusiais, apsirengusiais drabužiais pagal vietą ir paskirtį, paneigti visuomenėje klestinčius stereotipus, nes pamenate - taip, palydi pagal protą, bet sutinka tai pagal rūbą!