Lietuva, ko gero, dar neišugdė rimto konkurento škotui Danny MacAskill, kurio meistriškai rankomis ir kūnu valdomas dviratis, atrodo, paneigia jau šimtmečius skaičiuojantį I. Niutono visuotinės traukos, arba gravitacijos, dėsnį. 29-erių vyras metė mechaniko darbą ir atsidėjo dviračių sportui, o tiksliau yra dviratininkas-bandytojas, atliekantis kvapą gniaužiančius ekstremalius triukus su dviračiu, kurių paprastam važnyčiotojui nepatartina bandyti savo kailiu. 

D. MacAskill stilius - gatvės. Šio sporto (angl. street trials) tikslas, kaip ir ekstremalių pasivažinėjimų kalnais, įveikti numatytą ir dažniausiai išties sudėtingą trasą nepaliečiant kojomis žemės, kitaip tariant, tvirtai ant žemės abiem kojomis galėsi stotis tada, kai pasieksi finišą. Tačiau toks važiavimo stilius priskiriamas laisvajam (angl. freestyle) ir nėra įtraukiamas į pasaulinio lygio varžytuvių programas.

Bandomieji važiavimai dviračiu evoliucionavo iš tokių pat važiavimų motociklais, prasidėjusių Katalonijoje (Ispanija). Teigiama, kad vienas pirmųjų į tokius važiavimus dviračiu kaip į sportą ėmė žiūrėti katalono Ot Pi (labiau žinomo kaip „Hot Pie“) tėvas, kuris, siekdamas pagerinti sūnaus įgūdžius motociklų sporte, liepė pastarajam treniruotis triukus atliekant pirmiausiai dviračiu. 

Grįžtant prie artimesnio mums kaimyno pasirodymų, D. MacAskill debiutas, siautėjant miesto gatvėmis su dviračiu, buvo 2009-aisiais, kai jis į Youtube įkėlė savo kambarioko filmuotą ir režisuotą klipą, fone skambant „The Band of Horses“ dainai „The Funeral“. Šiandien šis D. MacAskill filmukas youtube.com tinklalapyje jau yra sulaukęs daugiau nei 36 mln. peržiūrų. Taip prasidėjo žmogaus ribų ieškojimas. Panašu, kad D. MacAskill savyje jų dar neaptiko. Tai gali paliudyti vienas už kitą geresni jo įgūdžius ir sugebėjimus valdyti dviratį įamžinantys klipai, kuriuos matė milijonai žmonių.

Būtent D. MacAskill buvo patikėtas jubiliejinių - XXX-ųjų - vasaros olimpinių žaidynių, vykusių 2012 metais Londone (Dž. Britanija), deglas. Tik šįsyk jis buvo ne nešamas, o vežamas. Dviračiu. 

Štai keletas Danny MacAskill virtuoziškų triukų ir ekstremalių, kvapą gniaužiančių vaizdelių iš važiavimų. Verta pamatyti!

Way Back Home

 

Epecuen (Argentina)

 

The Ridge