Kai temsta 3 valandą dienos, o iškišus nosį lauk, ją tiesiog nušąli, motyvacija daryti bet ką (žinoma, ir sportuoti) gali apleisti bet ką. Bent jau maniškė, palyginti su vasara, nusmuko kokiais 50 procentų. Vis dėlto sustabarėti juk nesinori.  Atsimenat, kai vaikystėj (kai kas dar ir pernai) čiuožinėdavom nuo kalnų, tada bėgdavom į viršų kuo greičiau, kad galėtume vėl leistis žemyn, o tada po kelių gerų valandų raudonais skruostais , suplukę ir mirtinai išalkę grįždavom namo?  Iš viso to sakinio pabrėžiu žodį „bėgdavom“. Taip, ir žiemą gali bėgti.

Kaip pasiruošti?

Nors girdėjau, kaip kai kurie patyrę bėgikai sako, kad galima bėgti ir prie -30. Jei nesate vienas iš tų patyrusių bėgikų, geriau to nedarykit. Mano riba yra  -10, jei yra šalčiau, darosi sunkiau kvėpuoti – yra tiesiog per šalta.

Neapšilkite viduje. Nesugalvokit, kad jei šildomame savo kambaryje padarysit apšilimą, išėjus į lauką bus maloniau. Nė velnio – po tokios praktikos savaitę galėsit gulėt su temperatūra. Juk jei rimtai apšilsite ir šiek tiek suprakaituosit, į šaltį išbėgsit šlapias. Apšilimu paverskit patį bėgimą. Tiesiog pirmąsias minutes bėkit lėčiau nei įprasta – to užteks.

Tapkit svogūnu! Renkitės sluoksniais. Taip bus gerokai šilčiau: marškinėliai, plonas džemperis, storas džemperis, jei drėgna, dar ir lietaus striukė. Kojoms: timpos ir platesnės sportinės kelnės ant viršaus.

Svarbiausia – kojos. Suprantama, su žieminiais batais juk nebėgsit, o sportbačiai ir šlapti gali ir būna be kailių. Taigi išgelbės močiutės vilnonės kojinės.

Štai vaizdinis gidas, kaip apsirengti:

tumblr nfk3qthHH61s2cmkto1 1280

Suprantama, su žieminiais batais juk nebėgsit, o sportbačiai ir šlapti gali ir būna be kailių. Taigi išgelbės močiutės vilnonės kojinės.

Būkit matomi. Šviesos šiomis dienomis gaunam tikrai ne per daugiausiai. Jei tenka kirsti bent vieną gatvę, apsišarvuokit atšvaitais. Juk jei vairuotojai kartais nespėja pastebėti lėtai pėdinančių pėsčiųjų, pamatyti lekiantį bėgiką, tampa bene neįmanoma. Geriausias variantas – ant abiejų rankų turėti po vieną atšvaitą.

Motyvacija?

Skambės paradoksaliai, bet aš pati šaltyje sportuoju dėl šilumos. Pabėgėji kilometrą ir šiluma užpildo kūną geriau nei 5 radiatoriai.

Jei vis dėlto sakot, kad žiemą bėgimas ne jums, vis tiek kelkitės nuo sofos – kalėdinės dainos kviečia pašokti: