Nors mano varžybų patirtis nėra didelė, bet prieš maždaug metus teko dalyvauti vienose moterų lenktynėse. Po kitų man tai tikrai buvo nauja. Žinau, kaip puikius patyrusius bėgikus (savęs tokia nelaikau) erzina, kai per varžybas mėmės sustoja priekyje. Pasikartosiu – nesu save laikau vidutinioke, tačiau paaiškėjo, kad save nuvertinau, nes per moterų bėgimą į pirmas eiles sustojo gali būti kokį antrą kartą gyvenime bėgančios fotografų blykstės ištroškusios moterys. Pati stovėjau kokioje 10-toje – „nioliktoje“ eilėje, taigi nelabai toli nuo starto. Pirmuosius 100 – 200 metrų jau UŽ starto linijos teko beveik eiti. Aplenkti šauniąsias makiažu „kaip į vestuves“ pasipuošusias bėgikes – beveik neįmanoma, nes žinoma visos risnoja viena eilute mosikuodamos alkūnėmis. Gerai tiek, kad greit užduso (arba sulėtino, kad makiažas nenuvarvėtų – juk ir prie finišo gali kas nufotografuoti). Truputį pasigirsiu, kad atbėgau 13-ta (iš maždaug 350, tiksliai neatsimenu, kiek ten tų moterų buvo), bet nutariau į moterų varžybas nebesiregistruoti.

Jokiu būdu nepeikiu moterų bėgikių (juk pati priklausau šiai kategorijai), tačiau „Moterų bėgimas“ padėjo atskirti, kas yra tikras bėgikas/bėgikė.

Pirmiausia – ar tai tikrai bėgimas rodo ne greitis ar nubėgta distancija.

Tikram bėgikui bėgimas – malonumas (matosi iš veido) ir tikras bėgikas bėga ne dėl to, kad numestų svorio. Šituos du punktus jungiu į vieną, nes jei jau bėgi vien dėl to, kad nukristų keli kilogramai, tai anoks čia malonumas. Tikri bėgikai mėgaujasi kiekvienu žingsniu, net jei ir sunku, jie gali pasakyti, kad myli bėgimą, o jei tie keli kilogramai ir nukris, bėgimo mesti tikraio neketina.

Tikras bėgikas konkurenciją jaučia, bet greitesnius bėgikus gerbia. Visada bus greitesnių, visada bus lėtesnių, bet tikras bėgikas gerbs visus: į geresnius lygiuosis, lėtesnius paskatins.

Tikras bėgikas visada atsakys į pasisveikinimą/linktelėjimą/šypseną. Kaip baisu žiūrėti į tuos surūgėlius, kuriems šyptelėjimus atgal gauni išgąstingą žvilgsnį „Ko čia tu dabar į mane žiūri???“.

Tikras bėgikas įvertins savo pajėgumus ir po poros kartų pabėgiojimo nesiregistruos į maratoną.

Tikra bėgikė nebėgs veidą išsidažiusi kaip į karnavalą.

Tikras bėgikas nelįs į kameras pozuoti, koks jis gražus.

Tikras bėgikas per varžybas neaplenks alpstančio, bet paragins norintį pasiduoti.

Ar tu tikras bėgikas?