Niekada nebuvau didelė jogos gerbėja, nors tikrus jogos profesionalus visuomet gerbiau. Man jie atrodė tokie šiek tiek mistiniai žmonės, kuriems įdomu daryti, regis, pačią nuobodžiausią treniruotę kelias valandas. Tačiau, žinoma, atėjo toks metas, kai savo įprastų aktyviųjų treniruočių apie mėnesį negalėjau daryti, ir mano gyvenime atėjo jogos eilė.

Negaliu sakyti, kad esu nušvitusi ir atradusi geriausią pasaulyje mankštą, bet tikrai į šį sportą (pabrėžiu - sportą) žvelgiu kitaip nei anksčiau. Milijono jogos rūšių nepristatinėsiu, nes pati jų visų dar toli gražų neatradau, bet labai mėgėjiškai papasakosiu šiek tiek tiems, kurie dar mažesni mėgėjai nei aš.

Ką joga tau gali duoti:

  1. Lankstumą.
  2. Apsaugą nuo traumų.
  3. Raumenų tonusą (kai reikia minutę išstovėti „kėdės“ pozoje, ohoho, kaip ima „degti“ kojos).
  4. Galvos ramybę (tikrai neišeis stvint ant vienos kojos padaryti sudėtingų pratimų, jei galvoje uš dienos rūpesčiai).
  5. Mažesnį svorį (pati šito nepastebėjau, BET „žmonės sako“, kad nors per jogą sudega mažiau kalorijų nei per, pavyzdžiui, bėgimą, po jogos niekada neužeina ėdrumas – alkiu čia jau nepavadinsi).

Ką tu turi duoti jogai:

  1. Šansą.
  2. Antrą šansą.

Kad galėtum pabandyti jogą, nereikia užsirašyti į brangias klases, galima pradėti nuo Youtube (tik jokiu būdu pagal kompiuterio nurodymus ir be profezionalų priežiūros nedaryti itin sudėtingų pozų, per kurias galima nusilaužti sprandą tiesiogine prasme).

  1. TaraStiles. Youtube jogos žvaigždė. Jos video paprastai būna trumpi, bet iš jos sklindanti ramybė užburia. Be to, rasit ir mitybos paratimų.

  1. 2. Bryan n Rob. Skirta tiems, kurie nori pasportuoti, sustiprinti raumenis, darydami jogą.

  1. 3. Soft Music & Yoga ~ YogaYak. Mano mėgiamausia, ramiausia, nors ir netrumpa joga būna čia. Jei nesinori nė piršto pajudint, pailsėti leis tiesiog ilgi gražių garsų įrašai.

      4. Yoga With Adriene. Taros Stiles antros eilės pusseserė.

 Jei iki šiol galvojate, kad sportas - tik svorių kilnojimas ir rimti cardio pratimai, o joga - keistuolių sėdėjimas sukryžiuotomis kojomis, pažvelkite į šį video ir po kelių minučių galvosite jau kitaip:

Daugiau įrašų apie jogą - coming soon

Namaste.