Atėjus rudeniui į sporto klubus grįžta sportininkai „paklydėliai“, nes lauke darosi šalta, šlapia ir tamsu. Šį mėnesį salėje sportavau ir aš, bet dar abejoju, ar kitą mėnesį savo kronikas tęsiu. Jei ir Jūs svarstot, kur patogiau sportuoti, štai mano gudrusis sąrašas:

Sporto klubo pliusai:

  1. Sėkminga pradžia. Jei sportbačiai ir treningai jūsų gyvenime buvo tiesiog laisvalaikio, o ne sporto apranga ir supratimo neturite, ką reiškia sportas, nuo ko pradėti, sporto klubas gali būti išsigelbėjimas. Jei pasimesite treniruoklių salėje, greičiausiai treneris prieis jums padėti. Grupinėje treniruotėje treneriai taip pat viską puikiai parodys, pataisys ir paaiškins, kad jei atėjote pirmą kartą, greičiausiai nereikėtų ant štangos dėti po 5 kg. sveriančių „blynų“.
  2. Piniginė motyvacija. „Na, jau sumokėjau pinigus, tai kaip ir reiktų išnaudoti tą abonementą“ – puikiai žinau šią frazę, nes man taip pat ji karts nuo karto nuskamba galvoje.
  3. Motyvacija nepasiduoti. Pradėjus sportuoti namuose labai lengvai praėjus vos 10 minučių nuo treniruotės pradžios gali nugalėti mintis: „Ne, šiandien aš ir taip pavargau, pasportuosiu rytoj“.  Nueini štai į sporto klubo grupinę treniruotę, trenerė uždaro duris (na, žinoma, nerakina) ir išeiti prabėgus vos 10 minučių kažkaip lyg ir nesmagu, paskui nė nepastebi, kad liko tik 10 minučių,  kūnas jaučiasi išmankštintas, galva – pailsėjusi.
  4. „Išėjimas“. Visą dieną praleidus prie kompiuterio darbe mažiausiai norisi į ekraną spoksoti po darbo. Nuėjus į sporto klubą visus dienos pykčius ir nerimus palieki ten, namo parsineši tik smagias emocijas.

 „Na, jau sumokėjau pinigus, tai kaip ir reiktų išnaudoti tą abonementą“ 

Sporto klubo minusai:

  1. Oras. Visiškai negrynas. Priprakaituotas ir „vėdinamas“ oro kondicionieriumi. Jau esu minėjusi, kad bėgimą ant takelio laikau didžiausia nesąmone, kokia gali būti – kaip Sizifo darbas, bėgi, bėgi ir niekur nenubėgi, tačiau prie nuobodulio dar prisideda ir prastas oras.
  2. Bacilos. Sporto klubas yra viena iš vietų, kur yra daugiausiai mikrobų. Na, tik pagalvokit, tuos pačius kilimėlius, svarmenis ir kitus daiktus naudoja begalė skirtingų žmonių, visi prakaituoja. Po sporto kilimėliai ar svareliai tikrai nebūna valomi – prasideda kita treniruotė.
  3. Eilės. Trumpai ir aiškiai: lauke eilių nebūna, sporto klube kartais reikia laukti kol prieiti prie savo spintelės, kol pateksi į treniruotę, į dušą...
  4. Laikas. Nors sporto klubas gali būti ir kelios minutės nuo namų (mano atveju taip ir yra), tačiau vis tiek sugaišti daugiau laiko nei sportuojant namie: reikia susidėti krepšį, į treniruotę nueiti bent keliomis minutėmis anksčiau, kad spėtum susidėti reikmenis, grįžus viską vėl išsikraustyti (na, žinoma, jei sporto klube plaunat galvą, tai dar daug daug laiko gaišti džiovinant plaukus).
  5. Treniruotės pasirinkimas. Pasižiūrėjus į sporto klubo tvarkaraštį gali atrodyti, kad pasirinkimas begalinis, tačiau, kai po darbo iš esmės tinka tik dviejų treniruočių laikai, supranti, kad nelabai yra kur eiti. Namie, įsijungus „Youtube“ pasirinkimas tiesiog begalinis. Ir, žinoma, visada galima išeiti tiesiog pabėgioti.
  6. Kaina. Aš už mėnesio abonementą mokėjau 248 litus. Gerai, galiu eiti į treniruotes, saunas,baseiną... Bet taip pat už tuos pinigus galiu nusipirkti 5 bilietus į teartą (skaičiuojant vidutine kaina) arba 5 neblogas knygas. Mano svarstyklėse pastarieji sveria kur kas daugiau nei sporto klubo abonementas.