„Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ šaukti dar per anksti, tačiau laukti viduje priešais TV su kalnu maisto, kol šaltis ir tamsa dings – ne itin viliojanti idėja. Ką žiema tikrai gali pasiūlyti, tai – išskirtinės pramogos lauke. Atsimenat, kai iškritus pirmajam sniegui zyzdavom tėvams, kad gal jau eime čiuožti rogutėmis? Na, bent jau aš taip dariau. Geras buvo jausmas, toks geras, kad nereikia jo atsisakyti. Taigi kaip praleisti žiemą, kad pavasarį neatrodytų, kad 3 mėnesius miegojote žiemos miegu?

Sportiškai

Čiuožinėjimas.  Tik šį savaitgalį atidaryta Kalėdų čiuožykla Lukiškių a. Ratukas nedidelis, kaina nebloga (6,9 Lt ir čiuožimas, ir pačiūžos), muzika nieko. Vienkartinei pramogai tinka.

Norintiems rimčiau čiuožti – „Akropolio“ ledas (priklausomai nuo laiko) 7-11 Lt arba „Ledo arena“ – 15 Lt. Aš čia labai nesiplėsiu, nes jau kitą savaitę Ieva D. parašys apie čiuožimą taip išsamiai, kad vienintelis likęs klausimas bus – tai KADA einam?

Liepkalnis ir slidės. Tie, kas nori rimtesnio išbandymo ir yra linkę kiek daugiau išleisti, gali vykti ant Liepkalnio kalno. Nesu slidinėtoja, todėl objektyviai įvertinti kalną man nelengva, tačiau praėjusią žiemą ten buvau. Jei Liepkalnis tinka Rokui Zaveckui treniruotis Olimpinėms žaidynėms, tiks ir kitiems slidininkams. 1 val. slidinėjimo kainuos  apie 30 Lt, visos įrangos nuoma dar apie 25 -30 Lt.

Jei Liepkalnis tinka Rokui Zaveckui treniruotis Olimpinėms žaidynėms, tiks ir kitiems slidininkams. 1 val. slidinėjimo kainuos  apie 30 Lt, visos įrangos nuoma dar apie 25 -30 Lt.

Bijantiems išsisukti koją, puikiausiai tik ir artimiausias kalniukas. Parduotuvėse „pašikniukai“ kainuoja vos kelis litus (įmantresnis, ne vienkartinis - iki 10 lt), tačiau džiaugsmo bus kaip už kokį 50 Lt.

Sportiškai ir šiltai

Boulingas. Na, mikliosios, taikliosios rankytės, šis užsiėmimas dabar atrodo kiek primirštas, tačiau toks pat smagus kaip mokyklos laikais. Pasiruoškit kitą dieną labai labai jausti dešinę ranką, bet verta. 1 valanda kainuos apie 30-40 Lt, tai susimetus keliems draugams bus labai neskausminga suma.

Stalo fubolas. Sportas ar ne sportas, galima ginčytis, tačiau azarto ne mažiau nei tikrose futbolo varžybose. Čia gimsta ir mirtini priešai, ir draugystės. Bare paįvairinti vieno gėrimo keitimą kitu – puikiai tinkantis užsiėmimas. Kaina – menki 2 Lt (na, „užsikabinus“ gali tekti šią injekciją ne kartą kartoti).

Ramiai, bet protingai

Stalo žaidimai. Nesvarbu, ar tai paprasčiausios kortos, ar „Monopolis“, ar įmantrus žaidimas, kurio taisyklės sunkios kaip matematikos formulės – tai gali „knapsėjimo“ prie alaus/arbatos vakarą paversti azartišku nuotykiu. Nors žaidimų kainos labai įvairios, jų pirkti net nebūtina. Didelėje dalyje kavinių stalo žaidimų dėžės sukrautos Jūsų paslaugoms, tik draugą pašonėje turėkit, na, arba imkit prie kitą toje kavinėje sėdintį nepažįstamąjį.

Protmūšiai. O kiek ir kokių įvairiausių jų dabar yra! Iš įvairių klausimų, krepšinio, futbolo, muzikos... Ko reikia? Bent kokių 4 draugų (patartina, protingų, bet kvailoki, bet muzikalūs irgi tinka). Jei nesate tas baisiai kovojantis už pirmą vietą žmogus, pasijuoksit iš neatsakytų klausimų, sužinosit naujų dalykų, o kasdienybėje imsit kreipti dėmesį į įdomesnius faktus ir garantuoju – jie ims ir atsidurs tarp protmūšio klausimų. Tinkamą protmūšį rasti galima bandymo būdu – visi vedėjai skirtingi, kas patinka vieniems, gali nuvilti kitus ir pan. Paprastai visi protmūšiai darbo dienomis prasideda 19 val. Kaina – 5 lt. Tai kas į komandą?

Jei nesate tas baisiai kovojantis už pirmą vietą žmogus, pasijuoksit iš neatsakytų klausimų, sužinosit naujų dalykų, o kasdienybėje imsit kreipti dėmesį į įdomesnius faktus ir garantuoju – jie ims ir atsidurs tarp protmūšio klausimų. 

Priešais ekraną

Žinau, kad pirmoje pastraipoje sukritikavau vien spoksančius į TV. Vis dėlto vis dėlto. Žiema – pačių geriausių filmų metas. Vasarį išdalijami Oskarai, todėl beveik visi „oskariniai“ filmai pasirodo prieš ceremoniją (kai kurie Lietuvą pasiekia tik gavę apdovanojimą). Daugumą vasarinių komedijų tikrai nevertos 20 lt už bilietą, tačiau už statulėlę galintį gauti filmą – negaila.