Pirmąjį rudens savaitgalį Vilniaus gyventojus ir svečius pasitinka jubiliejų švenčiantis kultūros festivalis „Sostinės dienos“, kuris vilniečius ir miesto svečius džiugins jau dvidešimtąjį kartą.

„Sostinės dienos“ savo gyvavimą pradėjo dar 1993-iaisiais, o nuo 2004 m. didžiausią miesto šventę organizuoja VšĮ „Vilniaus festivaliai". Šis vilniečius ir ne tik subursiantis renginys jau tapo miesto tradicine švente, kurios laukia didelė ir marga auditorija: nuo mažylio iki senolio. Festivalis nuo pradžių pasižymėjo aukštu meniniu lygiu bei kasmet  stengiasi žengti koja kojon su laiku ir pasiūlyti lankytojams įdomius pasirodymus ar kultūrinę programą. Festivalio renginiai vyksta didžiausiose atvirose Vilniaus miesto erdvėse: Vingio parke, Katedros ir Rotušės aikštėse, Gedimino prospekte ir kt.

Organizuojant „Sostinės dienas“, festivalio rengėjai siekia „Sostinės dienas“ kuo glaudžiau susieti su valstybės sostinės istorinėmis bei kultūrinėmis tradicijomis, pateikti jas šiuolaikiškai, suprantamai ir patraukliai, pritraukiant geriausias Lietuvos menininkų pajėgas ir pakviečiant iškilius Europos bei pasaulio atlikėjus.

Kaip rašoma „Sostinės dienas“ pristatančioje interneto svetainėje www.vilniusfestivals.lt, festivalis didžiuojasi per savo gyvavimo metus įgytu solidžiu tarptautiniu įvaizdžiu, pritraukiančiu tūkstančius užsienio svečių, atvykstančių kultūrinio turizmo tikslais ir taip pažįstančių Vilnių bei Lietuvą, o renginiuose kiekvienais metais dalyvauja arti 1000 atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių – festivalyje dalyvavo garsūs kolektyvai iš Lenkijos, Latvijos, Prancūzijos, Vokietijos, D.Britanijos, JAV, Čilės, Argentinos, Islandijos ir kitų šalių.

O ką gi šiųmetė fiesta pasiūlys šiomis rugsėjo 5-7 dienomis? Verta dirstelėti į kultūros festivalio programą.

O veikti išties bus ką, tik spėk visur savo trigrašį kyštelėti. Penktadienį laukia Lietuvos kariuomenės orkestro pasirodymas prie Kudirkos aikštės, balsingieji Linas Adomaitis ir Evelina Sašenko, o ar meška kartais nėra numynus ausies galėsite pasitikrinti patys išbandę savo jėgas karaokės vakare. Žodžio magija penktadienį dalinsis aktoriai Birutė Mar ir Gediminas Storpirštis, taip pat „Arklio Dominyko“ sumanytojas rašytojas Vytautas V. Landsbergis.

Šeštadienį Gedimino prospekte galėsime išvysti tikrą viduramžių riterių turnyrą, išbandyti savo pirštumą miklumą sūrio lazdelių plėšymo čempionate, susipažinti su japoniškojo kimono tradicija, saksofono garsų palydėtas smėlio džiazo projektas kiekvienam leis naujomis akimis pamatyti smėlio galimybes kūryboje. Prijaučiantiems aistringiems šokiams, širdyse, o galbūt ir kojose, ugnį uždegs karštasis flamenko. Dar svarstote, ar tikrai verta verstis iš lovos ir eiti stumdytis su minia?

Verta, nes sekmadienį: vaikus džiugins „Tele Bim Bam“ kolektyvas su linksmomis, bent jau man vaikystę primenančiomis dainomis, skrabalais kuriamą muziką kvies išgirsti skrabalų virtuozas Regimantas Šilinskas, nemokantys gaminti valgyti tikrai išmoks tai padaryti daugiau nei puikiai kartu su Beata Nicholson jos kulinarinėje pamokoje. O kaip šventė be grandiozinio užbaigiamojo koncerto miesto širdyje – Katedros aikštėje? Nesisielokit, bus ir tai!

Norintys įsigyti knygų, gales nė nelaukę vasario, dalyvauti festivalio knygų mugėje. O kodėl ir ne?

Tad nepramiegokite laisvos dienos ir sužinokite kažką nauja, išgirskite naujų garsų, išvyskite naujų vaizdų ir svarbiausia puikiai praleiskite laisvalaikį!