Mėgstu tuos tikrai gerus filmus, kurie ilgai lieka galvoje ir verčia pamąstyti. Mėgstu komedijas, kai juokiesi iki ašarų. Mėgstu pigius romantinius filmus, kuriuos pažiūri, pasišypsai ir geriausiu atveju prisimeni filmo pavadinimą, nes turinys juk visų jų vienodas. Mėgstu ir tokius filmus, kurie dviem valandoms prikausto prie kėdės ir neleidžia mirksėti, kad tik nieko nepraleistum, o pagrindiniai herojai įkvepia ruoštis tokioms rungtims, kurias realiame gyvenime gali pasiūlyt tik koks Vilnius Challenge. „Insurgentė” – vienas patenka į paskutinę kategoriją.

Trumpai apie filmą: likusi visuomenė suskirstyta į kelis sluoksnius. Vaikai iki paauglystės gyvena pagal tėvų pasirinkimą, vėliau pagal asmenines savybes tenka rinktis patiems - nuo tada lavinasi ir mokosi priklausyti savam luomui. O štai yra tokių žmonių, kurie turi ne vieną savybę (surprise surprise!), tai tokie žmonės yra Divergentai, o valdžiai jie labai labai nepatinka. Suprantata, kad ir mūsų brangioji pagrindinė veikėja Beatričė/Tričė/Tris yra tokia. Tai va - šitam filme valdžia ją medžioja, kad ana su sėbrais nesugriautų visuomenės tvarkos (arba tiksliau - nenuverstų Eruditės valdovės Džanin). Taigi valdovė šitam filme turi kažkokią paslaptingą dėžutę ir nesugeba jos atidaryt, nes tai reikia Divergento galių. Spėkit, kurio Divergento? Yes, you’re right!

Tai - naujoviškas Haris Poteris

Divergentė (pirma serijos dalis) ir Insurgentė – iš esmės yra Haris Poteris (žinoma, HP kokybei, gerumui ir nuostabumui tikrai nusileidžia). Pagalvokit: vaikai auga įvairiose šeimose, kai sueina 16 metų paskirstomi į vieną iš bendruomenių. Argi nepanašu į tai, kai vaikai Hario Poterio knygose dedasi Paskirstymo kepurę ir patenka į vienus iš Hogvartso namų. Netgi suskirstymas yra panašus: Varno nage mokosi protingieji – Eruditai, Švilpynėje rasime kantrius geruolius – Sąžininguosius ir Taikinguosius, Grifų Gūžtoje mokosi drąsuoliai – Bebaimiai (Ryžtingieji), Klastūnyne – taisyklių laužytojai – Beluomiai.

Nors atliekamas testas, kokia ateitį turėtų pasirinkti vaikai, sprendimas – jų rankose. O, mieli HP fanai, ar pamenat, kaip Haris Paskirstymo kepurei pašnibždėjo, kad nenori į Klastūnyną?

Nors atliekamas testas, kokia ateitį turėtų pasirinkti vaikai, sprendimas – jų rankose. O, mieli HP fanai, ar pamenat, kaip Haris Paskirstymo kepurei pašnibždėjo, kad nenori į Klastūnyną?

Tie, kas skaitė Harį Poterį (kas dar ne – atsiprašau už spoilerį), žino, kad galiausiai paaiškėja, kad būtent Haris yra „raktas“, siekiant Valdovo Voldemorto mirties. „Insurgentėje“ Tris tampa raktu, kuris gali atrakinti paslaptingąją žinutę.

Haris graužiasi, kiek dėl jo turi mirti žmonių, Tris jaudinasi dėl to paties dalyko – abu savanoriškai susiduria su priešininkais.

Kas juokinga

Bičas, su kuriuo yra mūsų Divergentė, pasivadina Ketvertu, o jos sutrumpintas vardas yra praktiškas Trys, tik su y trumpąja - Tris.

Filme yra dar du bičai, su kuriais pagrindinė aktorė Shailene Woodley neseniai vaidino. Pagrindinis „The Fault in Our Stars“ aktorius Ansel Elgort čia vaidina Trisės brolį. Miles Teller, kuris „Insurgentėje” yra toks nei blogas, nei geras (na, savyje pasimetęs) Piteris su Shailene Woodley vaidino filme „The Spectacular Now”.

Kas patiko

Aktoriai. Filmams mane lengva sudominti – jei pamatau man patinkantį aktorių, greičiausiai filmą žiūrėsiu. Čia vaidina Kate Winslet ir Naomi Watts. O geri aktoriai ir vidutiniuose filmuose lieka gerais aktoriais.

Pagrindinė aktorė. Apie Shailene iki „Divergentės“ nieko nežinojau. Pasirodo, ji vaidino kažkokiam mokykliniam seriale JAV. Tačiau ta pana kieta. Jei Delfi išrašė tiesą, aktorė labai „ekologiška“. Daugiau čia.

Herojė mergina. Nors turi ji ir savo silpnų akimirkų, bet Trisė - tikrai neprasta herojė. Neblogai bėgioja.

Ko nesuprantu

Kuo Beluomiai skiriasi nuo Divergentų? Divergentai esą turi savybių, kurie tinka daugeliui luomų. Sako, kad beluomiai netinka nė vienam skyriui, vadinasi, jie turėtų būti ne jokių gerų savybių, bet filme pamatom, kad jie drąsūs, fiziškai stiprūs, pasirengę ginti vertybes.

Rekomenduoju, jei trūksta paaugliško lengvo veiksmo ir nesinori apsunkinti galvos.

Nerekomenduoju, jei norisi rimto filmo ar švelnios romantikos, jei seniai išaugot iš paauglystės (ne fiziškai, o mąstymu).

Labai gali būti, kad jei nieko nežinote apie „Divergentę“ ar „Insurgentę“, tai nieko čia nesupratot. Viskas labai gražiai suguldyta specialioje „Divergentės“ serijai skirtoje Wikipedijoje.