Kultūros kompasas
Vaizdas nuo Akropolio Propilėjos. Nuotr. www.keturivejai.lt Atėnai: kultūros lopšys su trupučiu „graikiškos betvarkės" (II dalis)
Ieva Belickienė

Noriu pratęsti straipsnių ciklą apie kelionę į Graikiją ir pristatau jums antrą pasakojimo dalį apie Atėnus (pirmąją galite rasti čia).

Skaityti daugiau
 Žalių šešėlių karalystė: Markučių dvaras ir romantizmas XXI a.
Toma Zarankaitė

Vasaromis labiausiai ilgiuosi gamtos. Dulkėtos Vilniaus gatvės, viešasis transportas, nesibaigiančios mažesnės ar didesnės užduotys, reikalaujančios skubėti, atlikti, nepamiršti ir suspėti, išmokė nepasiduoti skubėjimo iliuzijai ir surasti tai, kas iš tiesų teikia džiaugsmą ir leidžia pailsėti. Vienas iš daugelio būdų tai padaryti – keliauti. Atradimo džiaugsmas leidžia prisiliesti prie dar nematyto, todėl itin traukiančio pasaulio, taigi norėčiau pasiūlyti trumpą pažintinį maršrutą Vilniuje romantikams (ir nebūtinai jiems).

Skaityti daugiau
Panorama nuo Lycabettus kalno. Nuotr. www.keturivejai.lt Atėnai: miegančių šunų, vėžlių ir kolonų miestas (I dalis)
Ieva Belickienė

Dvejus metus iš eilės liepa man būdavo pats laukiamiausias mėnuo, mat liepą vis susiplanuodavome savo pagrindinę kelionę į užsienį. Šįkart nusprendėme vasarą pradėti anksčiau, kai Lietuvoje dar tik pavasaris, ir tas ne pats šilčiausias. Be to, daug kas rekomenduoja šiltus kraštus lankyti gegužės mėnesį, kai dar ne taip karšta. Kad ir kaip smagu keliauti dviese, išvyka su gera kompanija kartais paskatina atrasti įvairesnių dalykų, tad netikėtai vėl susibūrė Barselonos (straipsnius apie kelionę į Barseloną galite rasti čia: I dalis, II dalis) komanda: aš, S., T. ir M. Net negaliu tiksliai pasakyti, kada ir kaip atėjo mintis aplankyti būtent Graikiją, bet savo jau išmėgintą kelionės formatą (sostinė + sala arba miestas + gamta) sėkmingai pritaikėme ir šioje šalyje. Dalį atostogų praleidome Atėnuose, dalį - važinėdami po Kretos salą. Jūsų dėmesiui, pasakojimas apie tai, kaip mums sekėsi Graikijos sostinėje.

Skaityti daugiau
Varšuvos simbolis - undinė, keturivejai.lt nuotr. Mažasis pabėgimas: Varšuvos spalvos ir Mikalojaus Koperniko mokslo centras
Ieva Dirmaitė

1,73 mln. – tokiu gyventojų skaičiumi, remiantis 2014 metų duomenimis, gali pasigirti zlotų į eurus neišmainiusios Lenkijos sostinė Varšuva. Miestas, smarkiai nukentėjęs per 1831-ųjų bei 1863-iųjų sukilimus, nukreiptus prieš Rusijos imperijos valdžią, vokiečių buvo negailestingai sulygintas su žeme Antro pasaulinio karo pradžioje. O čia yra ką pamatyti!

Skaityti daugiau
Nuotr. www.jetradar.com Kodėl verta įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę?
Ieva Belickienė

Aktyviai keliauju dar tik trečius metus, tad mano patirtis, lyginant su užkietėjusiais keliautojais veteranais, visai nedidelė. Turiu dėkoti likimui (čia reikia pabelsti į medį), kad kol kas atostogų užsienyje metu, su dideliais nesklandumais nebuvau susidūrusi. Tačiau visi puikiai žinome, kad kelionės yra ne vien tik poilsis, nauji patyrimai, džiaugsmingi įspūdžiai ir nerūpestingai praleistas laikas. Kai esi toli nuo namų, gali nutikti ir daug įvairių nemalonių dalykų: gali atidėti ar netgi atšaukti skydį, tarpiniame oro uoste gali pasimesti lagaminas su visais jūsų daiktais, o tai apkartina visą kelionę. Tačiau ir tai yra niekis, palyginus su sutrikdyta sveikata. Būtent todėl, kad išvykstant nereikėtų vežtis kalno įvairiausių vaistų, jaudintis ir, kad galėtume atsipalaiduoti, reikia apsidrausti. Yra keletas variantų, iš kurių galima pasirinkti, pagal norus ir finansines galimybes, tačiau šįkart aptarsiu būtent tą, kuriuo galime pasinaudoti kaip Europos Sąjungos piliečiai. Kalbu apie Europos sveikatos draudimo kortelę.

Skaityti daugiau
Nuotr. www.keturivejai.lt Barselona: talentingojo architekto Gaudžio miestas arba nėra čia ką žiūrėti (II dalis)
Ieva Belickienė

Praėjusią savaitę skaitėte pirmąją įspūdžių Barselonoje dalį. Šiandien tęsiu savo pasakojimą.

Skaityti daugiau
Barselonos gatvės. Nuotr. www.keturivejai.lt Barselona: talentingojo architekto Gaudžio miestas arba nėra čia ką žiūrėti (I dalis)
Ieva Belickienė

Turbūt nesu sutikusi nei vieno žmogaus, kuris, grįžęs iš Barselonos, nešūkautų iš susižavėjimo ar šykštėtų pagyrų šiam Katalonijos miestui. Tad, kai S. sužinojo apie ten vyksiančią programuotojų konferenciją ir pasiūlė man vykti kartu bei keletą dienų paatostogauti, negalėjau nepasinaudoti šia proga.

Skaityti daugiau
Glenfinano viadukas. Nuotr. www.keturivejai.lt Škotija: penkiasdešimt žalių atspalvių (III dalis)
Ieva Belickienė

Pagaliau pristatau paskutinę straipsnių ciklo apie kelionę į Škotiją dalį. Jei susidomėsite ir norėsite paskaityti visas dalis, jas galite rasti čia (I dalis ir II dalis).

Skaityti daugiau
The Old Man of Storr. Nuotr. www.keturivejai.lt Škotija: penkiasdešimt žalių atspalvių (II dalis)
Ieva Belickienė

Noriu pratęsti straipsnių ciklą apie kelionę į Škotiją ir dalinuosi antra pasakojimo dalimi (pirmą dalį galite rasti čia).

Skaityti daugiau
www.keturivejai.lt nuotr. Škotija: penkiasdešimt žalių atspalvių (I dalis)
Ieva Belickienė

Žalios kalvos ir slėniai, dūdmaišiai, vyrai su languotais sijonais ir kovos už laisvę dvasia. Tai Škotija – šalis, kurią visuomet norėjau aplankyti ir šių metų vasarą aš pagaliau ją išvydau savo akimis. Noriu pratęsti pasakojimą apie kelionę į Didžiąją Britaniją ir pristatau straipsnių ciklo apie Škotiją pirmą dalį.

Skaityti daugiau
1
2 3 4