Šiaip jau esu pakantus žmogus, tačiau negaliu pakęsti, kai atsidarius savo paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, kasdien randu draugų prašymus iš jų naudojamų žaidimų programėlių (angl. apps). Nuolat besikartojančios užklausos iš naujai užgimusių ūkininkų „Farmville“ programėlei ar skirtingų, jau ant rankos pirštų nesuskaičiuojamų pokerio versijų fanatų kvietimai prisijungti verčia trumpam tapti angry birds‘u. Susimąsčiau, kad žaidimai, kurie atsiduria mūsų telefone, priklauso nuo telefono savininko požiūrio, kitaip tariant, kokia filosofija remiamasi – pramoga dėl pramogos ar pramoga dėl naudos.

Sakoma, kad jeigu yra paklausa, tai bus ir pasiūla, nors pastaruoju metu šis marketingo dėsnis vis dažniau vartojamas atbulai – jei bus pasiūla, tai bus ir tų, kurie siūlomą prekę ar paslaugą pirks. Tačiau žaidimai, subjektyvia autorės nuomone, turėtų lavinti žmogų: gerinti jo atmintį, reakciją, loginį mąstymą, papildyti žinias. Net neabejoju, kad yra tokių žaidimų vartotojų, kuriems nušauti priešo laivelį yra didis pasiekimas, tikslas, tačiau man tai atrodo laiko švaistymas. Jei kas tokių turite, prašau, įvardinkite tokio žaidimo privalumus (taip, galbūt kad reakcijai šie žaidimai visai tinkami, bet taip pat ir skatina agresiją bei nestabilumą).

Šiuo metu viena populiariausių „Facebook“ platformoje žaidimo programėlių yra „Bubble Witch 2 Saga”, šį žaidimą žaidžia per 10 milijonų žaidėjų. Šis žaidimas žinomo ir populiaraus bei panašaus puzzle tipo žaidimo „Candy Crush Saga“ kūrėjų darbas. Kas gi nepadėtų mergaitei ir jos katėms kovoti su blogiu? Na, bent 10 milijonų padėjėjų ji tikrai turi!

Tačiau visgi „Google Play“ siūlo žaidimų ir mūsų pilkosioms ląstelėms. Vienas labiausiai įtraukiančių yra žaidimas, pavadinimu „2048“. Kablys visiškas! O čia pat ir video:

Žaidimas 2048

Protmūšių mėgėjams turėtų patikti du quizo tipo žaidimai. Vienas jų – iš televizijos projekto gerai žinomas žaidimas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, kitas – „eProtai“. Abiejų žaidimų turinys panašus – atsakyti kuo greičiau ir pateikti kuo daugiau teisingų atsakymų į klausimus. Daug sužinai, pasuki galvą, randi sprendimą. Kas svarbiausia, amžiaus cenzo nėra!

Jei mokyklos suole buvo prastai su geografija, tai šitas žaidimas bus pats tas norintiems išmokti daugiau nei Europos šalių sostines. „Sostinės. Viktorina“ – intelektualus, išmaniesiems telefonams pritaikytas žaidimas, kuris įspraus jus į laiko rėmus, bet užplūdęs adrenalino pliūpsnis neleidžia pasiduoti ir vieną kartą pralaimėjus, kitą kartą jau įsiminsite teisingą atsakymą ir jį pažymėsite klausimų virtinėje.

O jūs ar žaidžiate žaidimus telefone ar socialiniuose tinkluose? Jei taip, kokio tipo žaidimus renkatės jūs? Kas yra numeris uno jūsų telefone?