Šiandien siūlome jums žiupsnelį įkvėpimo. 5 kalbos, kurios privers kvatotis iki ašarų, apsiašaroti iš liūdesio, nebeliūdėti dėl klaidų ir be klaidų siekti pergalių. (Top‘as – visiškai asmeninė nuomonė, sudarytas nesiremiant jokia statistika.)

1. Jei iki šiol Randy Pauscho pavardė jums buvo nežinoma, šį video pažiūrėti privalu. Mokslininkas, sergantis vėžiu ir žinantis, kad gyventi jam liko mėnesiai, turi daugiau optimizmo nei daugelis. Savo paskutinėje paskaitoje jis pasakoja, kaip pats pasiekė kiekvieną savo vaikystės svajonę. Daugiau nei valandos paskaitoje nuskamba begalė puikių citatų, kurias verta užsirašyti į knygutę, įsirėminti ar atspausdinti ant marškinėlių, tačiau visą paskaitą, ko gero, geriausiai apibūdina šios: “Luck is where preparation meets opportunity. ” “Don’t complain; just work harder.” Prieš žiūrėdami pasidėkit šalia porą servetėlių ašaroms. Prireiks.2. Antras pasiūlymas – taip pat anapilin iškeliavusio žmogaus kalba. Pasirinkau ją ne dėl dramatizmo. Pirmą kartą ją žiūrėjau, kai Steve Jobsas dar buvo gyvas. „Stay hungry, stay foolish“, - kone priežodžiu tapusi frazė nuskambėjo būtent čia. Tiesos visiems puikiai žinomos: gyventi savo, o ne kieno nors kito gyvenimą, klausyti širdies, tačiau ne taip banaliai. Po šių 15 minučių iš tiesų imi tikėti, kad reikia klausyti širdies. Ak, ta Steve Jobso galia!


3. Larry Smithas paaiškina, kodėl jūsų karjera nebus puiki. Jei perskaitę pastarąjį sakinį pasipiktinote ar nusistebėjote, puiku – paklausykite šios 15 minučių kalbos – gal jums dar nevėlu šį tą pakeisti.

4. Prabilus komikams, dažnai tikimasi, kad jie vieną po kito skels anekdotus. Puiki pokalbių laidos vedėja Ellen DeGeneres baigiantiems universitetą davė peno ir juokui, ir ašaroms. Štai viena komikės citata: „Follow your passion, stay true to yourself, never follow someone else's path unless you're in the woods and you're lost and you see a path then by all means you should follow that“.

5. Dalį vaikystės praleidusi su Hariu Poteriu ir nemažai skaičiusi apie jo autorės Joanne K. Rowling biografiją, negalėjau neįtraukti šios kalbos. Ties skurdo riba balansuojanti vieniša moteris turi idėją ir jos gyvenimas tampa pasaka: ji – pasalulyje garsi rašytoja. Vis dėlto viskas daug sunkiau ir sudėtingiau. Rašytoja visai neromantizuoja skurdo, kaip tai daro kai kurie menininkai, tačiau būtent jos kalboje pasimetę ir savo kelio ieškantys išgirs, kaip svarbu yra kristi labai žemai.