Atsisveikinus su vasaros laiku ir laikrodžio rodykles pasukus valanda atgal, visgi išlošiame dvejopai, jei nekalbėsime apie vis dar dviprasmiškas diskusijas keliančią mintį, kad laikrodžio muštravimas bent dukart į metus kenkia mūsų sveikatai. Klausiate, kodėl dvejopai? Visų pirma miegame valanda ilgiau. Dar nepajutote? Ne bėda, pajusite. Antra, turime ilgesnius vakarus, kai sutemos už lango nusidiriekia dar nesulaukus 18 val. Tačiau tai tobulai pasitarnaus, jei norite pabūti drauge su šeima, artimaisiais ar mylimuoju/ mylimąja. Tiesa, nesiūlome kartu megzti kojinių ar austi rankšluosčių kaip andai. Tai... Gal tuomet serialo serija?

Pastaruosius keletą metu tapo tarsi madinga turėti savo mėgstamiausią serialą ar jo herojų. Kiekvienas renkasi pagal savo poreikius ir pageidavimus. Mat vienam vakare norisi nebesukti galvos dėl detektyvinių intrigų visas 40 minučių savęs klausinėjant, tai kas visgi žudikas. Kitam - tai pats geriausias būdas atsipalaiduoti. Serialų pasirinkimas begalinis. Ir čia aš jau nekalbu apie Lotynų Amerikos šalių telenoveles ar nemirtingąją „Santą Barbarą“. Siūlome amerikiečių produkciją.

Dar šviežiena kvepiantis šių metų ABC kompanijos serialas „How to Get Away with Murder“. Pusė darbo - gera pradžia, o kad ji gera sako gana aukštas šio serialo komentatorių vertinimas IMDB - 8,3/ 10. Kaip tik pradėjus pirmą sezoną ir parodžius 5 serijų, išties geras rezultatas. Draugės rekomendacija pažiūrėta pirma serija užkabino gera intriga, noru išsiaiškinti nusikaltimo įvykdymo aplinkybes ir priežastis, nes kaip kitaip pateisinsi savo herojus, kurie virto blogiukais? Kieta advokatė, teisės profesorė Annalise Keating bei 5 ambicingi, kartais net pernelyg, teisės studentai yra varomoji šios istorijos ašis. Taigi, kaip išlipti sausam iš balos net jei nužudei žmogų?

Trečią sezoną skaičiuojantis CW kompanijos serialas „Arrow“ grįžo su sensacinga pradžia - miršta vienas pagrindinių personažų, o silpnieji tampa visapusiškai stipriais. Po penkerių metų, praleistų negyvenamoje saloje, Starling City įtakingų verslininkų sūnus Oliveris Queenas grįžta namo, tačiau dabar jis turi du gyvenimus. Naktinis jo veidas  įgyja žalio kostiumo pavidalą su lanku bei strėle rankose. Herojus, miesto gynėjas, kuris klysta, teisia, meluoja, vykdo teisingumą ir netgi myli. Tik nepastovios jo tos meilės, tačiau nuo pirmo sezono Oliveriui padeda lojali gudragalvė kompiuteristė Felicitė, kurios rankose kompiuteriai daro stebuklus, panašu, kad yra išimtis iš taisyklės. IMDB įvertinimas - 8,2/ 10.

Kultinis, ko gero, visų laikų serialas, juokinęs ir vertęs žiūrovus kartu liūdėti su herojais net 10 sezonų (prisipažinsiu, ir mano pačios ne vieną kartą peržiūrėtas). 6 draugai - aktoriaus karjeros nenuleisdamas rankų siekiantis Džo, apgaulingai kvaila, keisto turinio dainas su ne itin gera klausa (matyt, meška užmynusi) kurianti ir dainuojanti masažistė Fibi, Račel - lepūnėlė mergaitė, pabėgusi nuo altoriaus ir turtingo tėvo kreditines korteles iškeitusi į savarankišką gyvenimą, Čandleris - savotišką humoro jausmą turintis klerkas, racionalaus proto balsas kompanijoje ir pagaliau Gelerių duetas - Rosas Geleris, nuo paauglystės seilę varvinęs dėl Reičelės, mokslų daktaras, dėstantis paskaitas apie dinozaurus bei Monika, iš putlutės merginos tapusi itin liekna restorano šefe, kuri dar, be visa ko, yra pamišusi pedantė. Manhatano gatvės. Skirtingi požiūriai į gyvenimą, bet netrukdantys sutarti šiam šešetui. Taigi, vakarienei - serialas „Friends“. IMDB reitingas - ta da da daaaam... 9/10! P.S. Youtube.com galima rasti neva 2015 metais į kino ekranus atkeliausiančio filmo anonsinį klipą. Deja, deja, jis toks pat tikras kaip kuris nors Hanso Kristiano Anderseno pasakų herojus.

Tiems, kurie vis dar žavisi J. R. R. Tolkieno knygų motyvais apie stebuklingą žiedą sukurtais filmais  „Žiedų valdovas“,  „Žiedo brolija“ ir kitomis šios sagos dalimis, gali rinktis istorinę praeitį bei septynių šeimų kovas dėl pažadėtosios žemės vaizduojantį serialą, kuris šiemet pradėjo jau šeštąjį savo serijų sezoną ir IMDB įvertintas bene aukščiausiu vartotojų balu - net 9,5/10! Kalba eina apie serialą, kuriame, kaip sakė draugė, negali būti mėgstamiausio veikėjo, nes anksčiau ar vėliau jie visi nužudomi (pastarojo sezono moto maždaug adekvačiai ir skamba: „All Men Must Die“)  ir jų vietą užima naujas veidas. Jei viskas tinka, tuomet  „Game of Thrones“ vertas dėmesio pasirinkimas vakarui. 

Fantastikos, truputį saldžios meilės, truputį keršto ir, žinoma, kraujo - visa tai rasite CW kompanijos seriale, kurio šeštasis sezonas ir jo kūrimas buvo pakibę ant plauko. Laimei, pasitaikė storas ir vis dar laiko, o naujas sezonas jau važiuoja pilnu tempu. Gražios moterys ir dar gražesni vyrai kviečia užsukti į miestelį, pavadinimu Mystic Falls, kuriame ne vienas vampyras (taip, taip, ir česnakams čia jie atsparūs) rašo savo dienoraštį ar veikiau pasakoja savo istoriją. „The Vampire Diaries“, IMDB lankytojų sulaukęs vidutinio įvertinimo (8,1/10), kartais pabosta, kartais išsikvepia, bet vis dar sukelia troškulį, kurį numalšina ne Sprite'as, o nauja naujo sezono serija.

Penketas pradžiai, gal norite pasidalinti savo serialų TOP 3? Komentuokite! O mes skubėsim žiūrėti, ko dar nemačiusios, ir velsimės į karštas diskusijas. 

P.S. Show time!