„Sužinok, kas laukia tavęs kitąmet“, „5 geriausios Zodiako ženklų savybės“, „Kuris Zodiako ženklas yra tau skirtas?“ , „Kokia spalva tavo Zodiako ženklui geriausia rengtis per Naujuosius?“ – tik nesakykit, kad akys visada praslysta pro tokias antraštes ir niekada nesate ant jų paspaudę. Aš galiu drąsiai pasakyti, kad esu. Ar dėl to imsiu ieškoti specifinio Zodiako ženklo atstovo, kad tiktų į draugus? Turbūt, kad ne.

Kodėl horoskopai taip „įtikina“?*

1. „Juk jis tikras Skorpionas“! Taip, juk mes visi vienodi! Jei žmonės gimę tą patį mėnesį kaip aš, mūsų savybės tos pačios. Sakyčiau, praktiškai esame tas pats žmogus. Jei man seksis, tai seksis visiems, kurie gimė tą patį mėnesį kaip aš – nereikia net klausti, kaip gyvena. Štai Mergelių (taip, tai aš) privalumai: tvarkingumas, saikingumas, kruopštumas, darbštumas, taupumas. Pagal logiką, visi rugpjūtį-rugsėjį gimę turėtų itin mėgti valyti dulkes ir labai taupyti pinigus... Tik kažkaip nesuprantu kodėl mano banko sąskaita taip greit tirpsta.

29a6141b0ea01341bf319f91be17342b

Kasdieniai horoskopai dar šaunesni - atsitiktinis Svarstyklių horoskopas skelbia, kad „regis, su artimu žmogumi kursite bendrus šeimyninius planus. Tačiau padidėjęs nesaugumo jausmas ir buities rūpesčiai gadins nuotaiką. Būsite linkę išpūsti menkus nesutarimus, netoleruoti skirtumų tarp savęs ir partnerio“. Taip visi gimę spalį šiandien kurs šeimyninius planus ir (greičiausiai dėl jų) su ta pačia šeima pyksis. Taip taip, pamatysit, kad taip ir bus.

Jei skelbiama, kad netikėtai pasiseks meilėje, tai tas akį merkiantis ir „ė, mažule“ rėkiantis treninginis – greičiausiai jūsų ateitis. Ir nėra čia ko kovoti prieš savo lemtį lyg prieš kokius vėjo malūnus.

2. Tiksliau ir būti negali. Horoskopai labai tiksliai papasakoja, kas mums visiems įvyks dieną/savaitę/mėnesį/metus.  Dienos horoskopas Jaučiui: „Regis, mokėsite rasti bendrą kalbą su aplinkiniais ir sulauksite jų palaikymo. Kita vertus, ir apgavikų, sukčių gali pasitaikyti arba jūs patys nepraleisite progos pasinaudoti kitų žmonių patiklumu. Pravartu pasirūpinti sveikata, įvaizdžiu.“ Taigi viskas bus labai smagu, jums sakys, kad jus palaiko, bet apgaus. Taigi gali būti ir gerai, ir blogai.

Kaip prisiekusiai Hario Poterio gerbėjai man tai primena sceną, kur Ronis skaito Hario arbatos lapelius „Tu kentėsi...bet....dėl to būsi laimingas“:

 

3. Nes mūsų gyvenimą lemia žvaigždės ir mes patys bejėgiai. Juk pagal horoskopus viskas surikiuota. Jei parašyta, kad permainų darbe nebus, tai naujo darbo ieškoti net neverta. Jei skelbiama, kad netikėtai pasiseks meilėje, tai tas akį merkiantis ir „ė, mažule“ rėkiantis treninginis – greičiausiai jūsų ateitis. Ir nėra čia ko kovoti prieš savo lemtį lyg prieš kokius vėjo malūnus.

Kodėl vis dėlto aš kartais paskaitau, ką man „žada žvaigždės“?

Tai - pigiau nei motyvacinis plakatas ir lengviau rasti nei anekdotų skiltį. Paprastai kiekviename horoskope būna ir palinkėjimas. Pavyzdžiui, atsitiktinis horoskopas Avinui: „Jūsų finansai leidžia jums jaustis laisvam. Praleiskite savaitgalį smagiai ir nepamirškite senų draugų. Nuotykius juk mėgstate, o šiandien neteks jų toli ieškoti.“. Argi nesmagu pamatyti, kad kažkas mano, kad bus gera diena. O jei ir nusisuksit koją, tikrai neatsiminsit, kad horoskopas sakė kitaip.

*Jei šitą skyrelį priėmėt už gryną pinigą, tai dabar išjunkit kompiuterį, susiraskit knygą (tikiuosi, bent viena kita namie yra) ir paskaitykit ką nors.