Šiandien mes švenčiame gimtadienį! Lygiai prieš metus paleidome į pasaulį mūsų internetinį tinklaraštį „Keturi vėjai“. Atrodo, kad dar vakar sėdėjome ir kūrėme pirmąsias idėjas ir netvėrėme savame kailyje, įsigijusios savo adresą internete. Šiandien mes džiaugiamės savo negausia, bet ištikima skaitytojų auditorija ir įgytais naujais draugais bei kuriame ambicingesnius ateities planus. Tačiau kaip viskas prasidėjo?

Ogi prasidėjo nuo idėjos, užgimusios vienos iš mūsų galvoje. Tiksliau nuo klausimo: „ką mėgstu labiausiai ir moku geriausiai?“. Atsakymas buvo: „skaityti knygas“, todėl pirmiausia svarstėme galimybę rašyti knygų recenzijų tinklaraštį. Atvirai pasakius, tąkart mano vidinis skeptikas suabejojo, ar mums gali kas nors pavykti. Iš tiesų, labiausiai netikėjau savo gebėjimais rašyti. Juk mano draugės prieš keletą metų dar varstė žurnalistikos fakulteto duris, o aš – tik pastabomis erzinanti gramatikos nacistė, niekur nesimokiusi gražiai reikšti savo minčių. Bet kai pradėjome viską svarstyti rimčiau, visos užsidegėme idėja pabandyti ir kibome į planavimo darbus.

Dviems iš mūsų komandos būtų pakakę rašyti apie knygas, tačiau trečioji – užkietėjusi bėgikė, todėl labai norėjusi rašyti apie sportą ir sveiką gyvenimo būdą. Bebandant atrasti, kas vienija knygas ir sportą, mums gimė dar viena mintis. Galbūt galime rašyti tiesiog apie laisvalaikį? Juk po šia tema slepiasi ir knygos, ir sportas, ir kultūra. Taip atsirado kultūros skiltis. Galiausiai, leidome sau sukurti rubriką, kurioje galėtume rašyti tai, ko niekaip nepriskirtume pirmoms trims, kur galėtume rašyti viską, kas šauna į galvą.

Pasivadinome „Keturiais vėjais“, tad „vėjuoti“ ir mūsų tinklaraščio rubrikų pavadinimai. „Raštų vėtrungėje“ atgula knygų recenzijos, „Prakaito dvelksmas“ pasakoja apie judėjimą ir sportą, „Kultūros kompasas“ nukreipia savo rodyklę į įdomius renginius, filmus ir keliones, o „Iš oro“ pas mus nusileidžia pačios įvairiausios idėjos ir patirtys.

Dažnai girdžiu klausimą, kodėl mes tik trise, jei vėjai keturi. Atsakymas paprastas. Ketvirtas „vėjas“ yra mūsų internetinio puslapio kūrėjas, kuris stengiasi, kad visa tai, ką mes rašome, būtų gražiai apipavidalinta ir, kad patiktų mūsų skaitytojams. Stengiamės eiti koja kojon su naujausiomis tendencijomis, tad atnaujinome svetainės dizainą ir sukūrėme mobiliąją jos versiją, skirtą išmaniesiems įrenginiams.

Šiek tiek statistikos... Per metus parašėme 119 straipsnių. Mūsų skaitytojai – daugiausia 25-34 metų amžiaus vyrai. Hmm... Mums irgi pasirodė kiek keista, tačiau džiugu, kad „Keturių vėjų“ auditorija mišri, nes moterys irgi neatsilieka, jos sudaro kiek mažiau nei pusę visų skaitytojų. Beveik 30 procentų visų užsukusių paskaityti mūsų straipsnių, grįžta dar ne vieną kartą.

Visgi kodėl pasirinkome tokį pavadinimą? Kodėl „Keturi vėjai“? Nes taip vadinosi rašytojo Kazio Binkio įkurtas maištingasis avangardinės literatūros žurnalas, paskatinęs atsirasti naują keturvėjininkų literatūros srovę. Nes tai vėjas, šiūrenantis palei ausis, kai bėgioji parke ar mini dviratį. Nes tai platus žvilgsnis į gyvenimą ir šviežio oro gūsis. Tai laisvė kurti, galimybė įamžinti ir dalintis tuo su visais. Tai vieta rašyti apie visas keturias pasaulio šalis.

 

Keturivejai