Kaip ir žadėjau pirmame straipsnyje apie kelionės planavimą, šįkart papasakosiu apie galimybę išsirinkti jums labiausiai tinkantį atostogų būstą ir mobilųjį gidą po šalį.

Kur apsistoti?

Kai sugalvojome, kur keliausime, kuriuos miestus aplankysime ir kaip iki jų nusigausime, reikėjo nuspręsti, kur apsistosime. Suplanavome vieną savaitę praleisti grožėdamiesi Roma ir Vatikanu, o kitą – ilsėdamiesi Sardinijos paplūdimiuose, todėl reikėjo rasti dvi gyvenamąsias vietas ir jas rezervuoti. Jei ne gera draugų patirtis, greičiausiai būtume pasirinkę viešbučius, tačiau iš jų sužinojome apie būstų nuomos sistemą Airbnb. Čia žmonės iš viso pasaulio gali užsiregistruoti ir išnuomoti savo būstą keliautojams. Tai išsami duomenų bazė, kur turinio filtrų pagalba galima lengvai surasti ir išsirinkti patį tinkamiausią variantą: pasirinkti datą, svečių skaičių, būsto tipą, priimtiną kainą, patogumus (bevielis internetas, kabelinė televizija, virtuvė, oro kondicionierius ir pan.), žemėlapyje pažymėti vietą mieste. Galima pamatyti daug nuotraukų, pasiskaityti seniau apsistojusių svečių atsiliepimus bei vertinimus ir netgi parašyti būsto šeimininkui. Taigi, pagal savo poreikius galite rasti ir pigų kambariuką be patogumų su vaizdu į miesto centrą arba nebrangų kambarį su patogumais kiek atokiau.

Tiesa, gali išgąsdinti tai, jog sumokėti už nuomą reikia iš anksto. Kaip viskas vyksta? Kai pateikiamas prašymas rezervuoti būstą, reikia įdentifikuoti save per Facebook, Twitter ar Google+ paskyrą, kitaip tariant, įrodyti, kad esate realus ir patikimas žmogus. Vėliau reikia nurodyti savo kreditinės kortelės numerį. Kol negautas patvirtinimas iš būsto šeimininko, pinigai niekur nenukeliauja, o galutinis apmokėjimas įvyksta likus 24 valandoms iki atvykimo. Pinigų perlaidos vyksta tik per Airbnb sistemą, kad būtų garantuota abiejų šalių apsauga.

Surizikavome, išsirinkome ir su nekantrumu laukiame, kol po skrydžio lėktuvu pagaliau galėsime numesti lagaminus ant išnuomoto kambario grindų ir palyginti tikrovę su nuotraukomis.

Ką pamatyti?

Niekam ne paslaptis, kad esu knygų žmogus, todėl prieš naršydama internete, nužingsniavau į artimiausią biblioteką ir pasiėmiau serijos „Kelionių vadovai“ knygą apie Italiją. Žinojau, kad šios knygos yra pripažintos ir vertinamos. Štai britų laikraščių „The Guardian“ ir „The Observer“ skaitytojai išrinko šiuos kelionių gidus geriausiais dėl patogaus informacijos pateikimo, daugybės nuotraukų, iliustracijų, planų ir žemėlapių.

Knygoje apie Italiją lengvai atsirinkau, ką verta pamatyti. Nusprendžiau susirasti nemokamą žemėlapį internete, atsispausdinti ir pasižymėti objektus, tačiau visai netikėtai suradau svetainę www.tripomatic.com. Ji man iškart patiko, nes yra neperkrauta, labai patogi naudoti ir informatyvi. Užsiregistravau per Gmail paskyrą ir pradėjau planuoti. Pasižymėjau, kiek dienų praleisime Romoje, tuomet ilgame lankomiausių objektų sąraše pasižymėjau savo atrinktuosius iš knygos ir suskirsčiau kiekvienai dienai po kelis. Tuomet į savo išmanųjį telefoną iš Google Play atsisiunčiau Tripomatic programėlę, prisijungiau prie savo paskyros ir mano suplanuota kelionė buvo perkelta ir į telefoną. Įsivaizduokite, nuvykstate į Italiją, įsijungiate programėlę telefone ir jos interaktyviame žemėlapyje pamatote, kur šiuo metu esate ir kaip nueiti iki savo pažymėtų turistinių objektų. Paspaudę ant objekto, galite perskaityti Tripomatic parengtą tekstą, Vikipedijos straipsnį, sužinoti telefoną, adresą, darbo laiką ir bilietų kainas. Ar gi ne puiku?

Na ką, kelionė suplanuota, belieka susikrauti daiktus ir sulaukti savaitgalio. Grįžusi būtinai parašysiu savo atsiliepimus.