Prisipažinsiu, per savo gyvenimą esu keliavusi labai mažai. Ne todėl, kad nenorėjau, tiesiog taip susiklostė aplinkybės. Todėl, kai prireikė pačiai susiplanuoti kelionę, ranka pati pakilo prie galvos rautis plaukų. Bet aš nebūčiau aš, jei visko kruopščiai nesusiplanuočiau, todėl nusiraminau ir viską pradėjau nuo pradžių.

Kokią šalį pasirinkti?

Seniai seniai svajojau apie Egiptą, mat buvau susidomėjusi šia senovės civilizacija, vėliau mane sužavėjo Tailando gamtos grožis, bet galiausiai nusprendžiau atidėti tuos tolimus kraštus vėlesniam laikui ir artimiau susipažinti su senąja gerąja Europa. Tuo metu, kai pradėjau planuoti kelionę, skaičiau Dan Brown knygą „Inferno“, kurioje aprašoma daug Florencijos istorinių paminklų, pastatų, bažnyčių, parkų. Tada pamaniau, kad šiam rašytojui išties patinka Italija, nes jo knygos „Angelai ir demonai“ veiksmas vyksta Romoje ir Vatikane. Jūs jau supratote, kur link vedu. Mane tiesiog užvaldė mintis aplankyti Italiją ir pačiai pamatyti tai, kas nugulė į mano minėtų bestselerių puslapius. S. beliko tik sutikti (iš tiesų jis net nesipriešino).

Kuriuos miestus aplankyti?

Du jau paminėjau. Tai Roma, su savo mažuoju Vatikanu, ir Florencija. Tada S. pasiūlė Veneciją. Na, ir, kad kelionė nebūtų vien pažintinė, reikėjo prijungti ir Sicilijos paplūdimius. Kai pamąstau iš dabartinės perspektyvos, tai užmojai tikrai nemenki – kelionė per visą šalį. Patenkinta savo sumanymu, prisėdau ir sukurpiau laišką dvylikai kelionių agentūrų:

„Rašau, norėdama gauti mums tinkamiausią pažintinės-poilsinės kelionės pasiūlymą. Liepos 13-27 d. atostogų laikotarpyje planuojame povestuvinę kelionę į Italiją. Norėtume aplankyti Veneciją, Florenciją, Romą ir Vatikaną - kartu su gidu pamatyti pagrindinius kultūrinius ir architektūrinius paminklus. Kelionę norėtume užbaigti kelių dienų poilsiu prie jūros Sicilijos saloje, Taorminos kurorte.“

Gavau atsakymus iš šešių. Sakytum, visai nemažai, tačiau jie greitai išsklaidė tą rožinę nepatyrusios keliautojos miglą. Pasirodo, mūsų norai netelpa į jų pasiūlymų rėmus – arba siūloma pažintinė kelionė po žemyninę Italiją, arba poilsinė į Siciliją, arba netinkama mūsų pasirinkta kelionės data, arba siūloma prisijungti prie autobusu iš Lietuvos važiuojančios grupės ir atsisakyti patogaus skrydžio lėktuvu.

Po ilgų diskusijų ir svarstymų, atsisakėme minties apie kelionių agentūras. Pasiryžome keliauti patys. Taip pat nusprendėme rinktis kokybę, o ne kiekybę, todėl mūsų planuose liko Roma ir Vatikanas, o pailsėti keliausime į draugų išgirtą ir pigesnę nei sesė Sicilija, Sardinijos salą, garsėjančią gražiais paplūdimiais.

Kokią transporto priemonę pasirinkti?

S., kaip motociklizmo fanatikas, netgi buvo užsimojęs važiuoti motociklu. Jo argumentai už:

  • juk taip smagu keliauti motociklu
  • patogu turėti savo transporto priemonę
  • kelionėje daug daugiau pamatai, nei tik nuskridęs iš taško A į tašką B

Mano argumentai prieš:

  • nuo Lietuvos iki pirmojo taško Italijoje, t.y. Venecijos – 1751 km, o tada per visą šalį – apie 1400 km, pridėkime važinėjimą po pačius miestus ir galiausiai kelionę atgalios. Gausime... ta daaaa.... daugiau nei 7000 km. Ar aš pasiryžusi kratytis tokį kelią, sėdėdama ant 25 kvadratinių centimetrų sėdynės? Tikriausiai, kad ne.
  • Per savo romantišką povestuvinę kelionę noriu būti švytinti, pailsėjusi, nuotraukose šypsotis iš laimės, o ne rodyti savo nuvargusį, vėjo nupūstą veidą ir iš po šalmo ištrauktą riebaluotą šukuoseną.
  • O be to, keliauti po šalį galima ir išsinuomojus automobilį.

Mano laimei, atsisakėme šitos minties ir pasirinkome iš Vilniaus į Italiją ir atgal skristi lėktuvais. Tačiau iškilo dar viena problemėlė – Sardinija yra sala, todėl reikia rasti būdą, kaip į ją patekti. Iš Romos į Sardiniją keleivius plukdo keltas, tačiau kelionė gali trukti iki 15 valandų, o ir iki uosto Civitavecchijoje iš Romos centro traukiniu tektų važiuoti 77 km. Tai irgi nelabai mus suviliojo. Dėl šios priežasties atsisakėme keltų bei traukinių ir likome tik prie skrydžių.

Kitame straipsnyje papasakosiu apie galimybę išsirinkti patį tinkamiausią atostogų būstą ir mobilųjį gidą po šalį.