Jei manęs paprašytų apibūdinti save penkiais epitetais, vienas iš jų tikrai būtų „moteriška“. Daugeliu atveju šis žodis atspindi mano požiūrį į pasaulį ir, iš tiesų, puikiai jaučiuosi šiame kailyje. Bet kokia yra tikra moteris? Vienos iš jūsų skaitydamos pritariamai linksės, kitas šis straipsnis labai papiktins. Bet kuriuo atveju jūs atpažinsite save.

Lygios vyrų ir moterų teisės

Palaikau lygias vyrų ir moterų teises, žaviuosi aktyviomis moterimis, kurios siekia karjeros aukštumų, tikiu, kad daugelyje sričių moterys gali susitvarkyti ne prasčiau nei vyrai. Tačiau kartais moterų kova už lyčių lygybę peržengia tam tikras ribas. Moterys bijo pasirodyti silpnos, todėl aršiai imasi iniciatyvos ir elgiasi agresyviai – tiek užmegzdamos santykius su vyrais, tiek darbe, tiek namuose. Visur ir viską darydamos pačios, jos nejučia atleidžia vyrus nuo atsakomybės ir taip pakenkia sau ir kitoms moterims.

Tokios moterys pirmos užkalbina nepažįstamą vyrą, norėdamos susipažinti, pačios kviečia į pasimatymus ir taip perima vyrų vaidmenį. Šiems belieka tik plaukti pasroviui ir mėgautis. Vėliau tokie vyrai nesupranta, kad tai jie turi pirmi rodyti iniciatyvą ir siekti savo susižavėjimo objekto, net ir rizikuodami būti atstumti.

Buityje moterys taip pat linkusios viską daryti pačios. Jos nepailsdamos tvarko namus, gamina maistą ir rūpinasi vaikais, bando taisyti varvantį čiaupą, keičia elektros lemputes ir kala vinis, nieko nepalikdamos savo vyrams. Šie iš pradžių pasijunta nereikalingi, nevyriški, vėliau susitaiko su tokia situacija ir ima manyti, kad tai normalu, galiausiai tampa pilvus užsiauginusiais liurbiais, sėdinčiais ant sofos ir žiūrinčiais televizorių. Leiskime vyrams pasijusti svarbiais, o ir pačioms bus smagu šalia savęs turėti nagingą auksarankį ir galantišką džentelmeną, kuris atidarys duris, paneš sunkesnius nešulius (tik del Dievo meilės, neleiskite jiems nešti savo rankinės!) ar atsuks stiklainį.

Kai kurios moterys taip pat mėgsta aršiai ginčytis su vyrais ir dažniausiai tose srityse, apie kurias visiškai nenusimano. Jos garsiai kalba, gina savo tiesą, replikuoja ne laiku ir ne vietoje. Juk tai vyrai diskutuodami ir ginčydamiesi jaučiasi kaip žuvys vandenyje. Jie argumentuoja, bando įtikinti oponentą, kone susipyksta ir galiausiai paploja vienas kitam per petį ir pereina prie naujos temos. Moterys bendrauja kitaip. Juk iškart gali suprasti, kad kavinėje susitiko dvi draugės – jos pasakojasi, išklauso, nekritikuoja, supranta, juokiasi ir džiaugiasi, kai turi daug bendro, ypač kai daugeliu klausimų sutampa jų požiūriai. Aš nemanau, kad nereikia turėti savo nuomonės, tačiau moteriai privalu ją reikšti subtiliai ir verčiau oriai patylėti, net ir žinant, kad esi teisi, užuot kibus į atlapus vyrui.

Lyčių lygybė neturėtų reikšti lyčių suvienodėjimo. Nemanau, kad visuomenėje turėtų įsivyrauti tik vyrai (t.y. vyrai ir vyriškos moterys). Juk būtent lyčių skirtumai yra tokie nepaprastai žavūs, dėl jų vyrai ir moterys traukia vieni kitus, ir tai bendravimą daro įvairiapusiškesnį ir leidžia pajusti gyvenimo pilnatvę.

Vyriškos moterys

Gyvenime susiduriu su įvairiomis moterimis, ir man iškyla klausimas, kaip kai kurios iš jų tampa vyriškos? Kodėl nesusiformuoja ar kada dingsta tas prigimtinis polinkis būti elegantiška, gražia, miela, žavia moterimi? Greičiausiai jos jau vaikystėje būna iš tų, kur mokyklos koridoriuose voliojasi ant žemės kartu su berniukais ir puola muštis. Arba paauglystėje, pajutusios, kad neturi moteriškos charizmos, traukiančios vaikinus, siekia jų dėmesio, domėdamosi vyriškais laisvalaikio leidimo būdais (automobiliai, motociklai, turistiniai žygiai, ekstremalus sportas ir pan.). Iš dalies joms pavyksta – tokios merginos dažnai turi daug draugų vaikinų. Taip yra todėl, kad prie kitų merginų joms būna sunku pritapti, o vaikinai iš pradžių stebisi merginoms nebūdingomis žiniomis jiems rūpimomis temomis, bet galiausiai pripranta ir ji tampa dar vienu moteriškos giminės „draugeliu“.

Kuo daugiau moteris turi stipriajai lyčiai būdingų charakterio savybių, tuo didesnė tikimybė, kad jos aplinkoje atsiras vyrų, kurių vyriškasis pradas sugniuždytas arba neišsivystęs. Tokioms moterims nebereikia riterių, jos pačios pasiima, globoja ir rūpinasi savo silpnais vyrais, kurie nesugebėtų asistuoti tikrai damai. Nesąmoningai, bet skirtingi poliai traukia vienas kitą ir taip pasireiškia savotiška harmonija.

Išvaizda ir elegancija

Sakoma, kad visos moterys gražios, tik ne visos moka tai parodyti. Savaime suprantama, kad neįmanoma, o ir nereikia visur ir visuomet atrodyti, kaip nužengus iš žurnalo viršelio – į pirtį ar maudytis eiti su makiažu, į gamtą važiuoti su aukštakulniais. Paprasčiausiai atrodysi kvailai. Tačiau ar nepasijustumėte moteriškesnės, bent blizgiu pasitepusios lūpas ar paryškinusios blakstienas? Na ir kas, kad einate tik į parduotuvę maisto produktų. Būkite moterimi visada, ne tik išskirtinėmis progomis.

Turbūt nieko nėra baisiau nei nevalyva mergina. Tikra moteris turi būti švariais drabužiais, neskylėtomis kojinėmis, išplauta galva, apsikirpusi kirpykloje, o ne namie, žinoti, kas yra reguliarus pedikiūras ir manikiūras. Jei pažiūrėjęs į merginos rankas, manai, kad jos priklauso vaikinui, tai jau turėtų kelti susirūpinimą.

Turbūt ne kartą esate girdėję moterų posakį: „visi vyrai kiaulės ir nėra ko apsirengti“. Čia nenagrinėsiu vyrų buvimo kiaulėmis teorijos, tačiau drabužių svarba moterims yra nepaneigiama. Nepulkime į kraštutinumus, parduotuvių maniakės ir man kelia baimę, tačiau saikingas garderobo atnaujinimas ir tinkama turimų rūbų priežiūra yra moters būdas visuomet atrodyti puikiai. Žinodamos tam tikrų gudrybių (pvz., kad kai kuriuos rūbus reikėtų plauti rankomis ir džiovinti paguldžius ant grindų), galėsite puoštis rūbu ne vieną sezoną.

Taip pat labai svarbu žinoti, kur kokia apranga yra tinkama. Jei važiuojate į sodybą ar į žygį su palapinėmis, tinka ir nuskalbtas džemperis, tačiau jokiu būdu nesirenkite jo eidamos į miestą, darbą ar į vakarėlį. Moteris turi turėti įvairioms progoms skirtų drabužių.

Negaliu nepaminėti deramų manierų. Tikra moteris svečiuose niekuomet nekels kojų ant stalo ir patogiai neįsitaisys ant sofos, jei to nepasiūlo pats namų šeimininkas. Žinoma, tai taikoma ne tik moterims, tačiau tokiu elgesiu jos labiau šokiruoja aplinkinius.

Mielos moterys, visaip stengdamosi įrodyti, kad nesate blogesnės už vyrus, galiausiai tik atstumiate juos, nes tampate pernelyg į juos panašios. Tikra moteris yra lygiavertė vyrui ir nereikia to įrodinėti. Todėl atraskite savyje pirmykštį, prigimtinį moterišką pradą, supraskite, kad tikroji mūsų stiprybė – švelnumas, grožis, žavesys ir moteriškumas.